شرکت توسعه تجارت جلال آراء

افزایش مصرف خودسرانه قطره چشمی نفازولین

کارشناس دارویی دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی اهواز هشدار داد: قطره چشمی نفازولین که یک داروی چشمی ضد احتقان است، در مصرف خودسرانه و بدون تجویز پزشک، بیشتر از ۳ روز نباید مصرف شود.
به گزارش ایفدانا – Ifdana، # به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی اهواز، دکتر پریسا اعتصام، کارشناس دارویی دفتر تحقیق و توسعه این معاونت، گفت: با توجه به افزایش مصرف خودسرانه قطره چشمی نفازولین توسط عامه مردم توجه به نکات زیر در این خصوص مفید است.

وی افزود: قطره چشمی نفازولین که یک داروی چشمی ضد احتقان است و در مصرف خودسرانه و بدون تجویز پزشک، بیشتر از ۳ روز نباید مصرف شود، زیرا احتمال ایجاد اثر احتقان برگشتی (برگشت سریع علائم) وجود دارد،

این داروساز ادامه داد: قبل از استفاده از این قطره ها باید لنزهای تماسی از چشم خارج شده باشد.

دکتر اعتصام اظهار کرد: قطره های نفازولین حتما باید دور از دسترس کودکان قرار گیرد، به طوریکه در صورت بلع اتفاقی حتی مقادیر۱-۲ میلی لیتر آن در بچه های ۵ ساله و کوچکتر امکان بروز عوارض جدی شدید مانند کوما، کاهش ضربان قلب و تضعیف سیستم تنفسی وجود دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه در صورت بلع اتفاقی مراجعه فوری به بیمارستان مسمومین ضروری است، گفت: در بیماران دیابتی، بیماران مبتلا به پرکاری تیروئید، بیماری های قلبی عروقی مانند فشار خون، نارسایی قلبی،بیماری کرونری قلب، بیماران با عفونت یا آسیب موضع با احتیاط مصرف شود.

دکتر اعتصام در پایان خاطرنشان کرد: ایمنی و اثربخشی این دارو در افراد زیر ۱۲ سال مشخص نشده است.

منبع:پایگاه خبری سازمان غذا ودارو

شرکت توسعه تجارت جلال آراء

ابلاغ سرپرست جدید آزمایشگاه کنترل غذا و داروی معاونت

طی حکمی جناب آقای دکتر مهدی خوشنویس زاده ، استاد بخش شیمی دارویی دانشکده داروسازی شیراز به عنوان سرپرست جدید آزمایشگاه ، کنترل غذاوداروی معاونت معرفی شدند.
به گزارش ایفدانا – آقای دکتر حسین نیک نهاد ، معاون غذاوداروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی حکمی جناب آقای دکتر مهدی خوشنویس زاده ، استاد بخش شیمی دارویی دانشکده داروسازی شیراز را به عنوان سرپرست جدید آزمایشگاه ، کنترل غذا و داروی معاونت معرفی نمودند.

اضافه می شود که بیش از این آقای دکتر غلامحسین یوسفی مسئولیت این آزمایشگاه را برعهده داشتند.

منبع:پایگاه خبری سازمان غذا ودارو

شرکت توسعه تجارت جلال آراء

جلسه کمیته تجویز و مصرف منطقی دارو در خصوص DUE

جلسه کمیته تجویز و مصرف منطقی دارو در خصوص DUE در محل معاونت غذا ودارو بیرجند برگزار شد.
به گزارش ایفدانا -ifdana، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو بیرجند جلسه کمیته تجویز و مصرف منطقی دارو در خصوص DUE در محل معاونت غذا ودارو بیرجند برگزار شد.

براساس این گزارش دراین جلسه آقای دکتر محمد پور عضو هیئت علمی دانشکده دارو سازی مشهد در خصوص پایش وارزیابی و روند اجرای DUE در بیمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد توضیحاتی را بیان کرد.

در ادامه دکتر عابدی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این جلسه بر لزوم همدلی واحدهای این دانشگاه و همچنین بیمه ها و سایر سازمان های دخیل در این امر تاکید کرد.

منبع:پایگاه خبری سازمان غذا ودارو

شرکت توسعه تجارت جلال آراء

مصرف زیاد مکمل ویتامین D موجب مسمومیت می شود

مصرف زیاد مکمل ویتامین D برای مدت طولانی می تواند موجب مسمومیت شود.
به گزارش ایفدانا – Ifdana به نقل از روابط عمومی معاونت غذا ودارو خراسان شمالی دکتر سید علی وکیلی معاون غذا و دارو با بیان این مطلب گفت : مصرف زیاد ویتامین D موجب افزایش جذب کلسیم و فسفر می شود و تولید سنگ کلیه از عوارض مصرف زیاد ویتامین D و در نتیجه جذب زیاد کلسیم است.

دکتر « سید علی وکیلی » در ادامه با شاره به منابع ویتامین بیان کرد : غنی ترین منبع این ویتامین روغن کبد ماهی است ، ویتامین D در مقدار کم و بسیار متغیر در کره ، خامه ، زرده تخم مرغ و جگر یافت می شود همین طور نور آفتاب منبع دیگر تامین این ویتامین است.

وی افزود : به دلیل کمبود منابع تامین ویتامین D که منجر به کاهش جذب کلسیم و مشکلاتی جدی همچون پوکی استخوان در بزرگسالان می شود مصرف مکمل ویتامین D با دوز ۵۰ هزار واحد وبه صورت ماهانه ( یک پرل در ماه ) برای پیشگیری و کنترل آن توصیه می شود.

منبع:پایگاه خبری سازمان غذا ودارو

شرکت توسعه تجارت جلال آراء

جستجوی آهن در آرد و نان در حال انجام است

مدیر غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد : اندازه گیری آهن در آرد و نان به روش اسپکتروفتومتری انجام می شود.
به گزارش ایفدانا – Ifdana

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو ،غلامرضا مهشاد، اظهار داشت : بیماریهای غیر واگیر مثل کمبود آهن در ایران به سلامت مردم آسیب زیادی وارد کرده است.روش های بسیاری برای مقابله با جبران آهن در مواد غذائی وجود دارد از جمله مکمل یاری،بهبود رژیم های غذائی و غنی سازی رژیم های غذائی . در این میان کنترل و بررسی غنی سازی رژیم های غذائی وظیفه معاونت غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور می باشد.

وی افزود : غنی سازی مواد غذائی راهی برای بالابردن کیفیت محصولات صنایع غذائی و بهبود رژیم غذائی عمومی برای آحاد مردم می باشد.

جلسه آموزش مهارت غنی سازی آرد و نان با حضور مدیر غذا ، پرسنل معاونت غذا و دارو و مسئولین فنی کارخانجات صنایع غذائی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول در روز سه شنبه ۲۸ دیماه در سالن اجتماعات آفتاب این معاونت برگزار شد . مدرس این دوره مرتضی باقری کارشناس سم شناسی این معاونت می باشد.

منبع:پایگاه خبری سازمان غذا ودارو

شرکت توسعه تجارت جلال آراء

بازدید معاون غذا و دارو از کارخانه کارن

دکتر مصدق با حضور در شهرک صنعتی ضمن بازدید از خط تولید کارخانه کارن در جریان انواع تولیدات این کارخانه قرار گرفت.
به گزارش ایفدانا – به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی یزد دکتر مصدق معاون

غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی به همراه دکترذبیحی مدیر اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی،سنتی و مکمل، دکتر رنجبر مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر، دکتر مورکیان مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی و کارشناسان معاونت غذا و دارو از کارخانه تولیدی کارن واقع در شهرک صنعتی یزد بازدید و درجریان انواع تولیدات این کارخانه قرار گرفت.

کارخانه کارن، تولیدکننده مکمل ها بصورت اشکال داروئی پودر، گرانول، قرص، کپسول و پرل است که در حال گسترش فعالیت خود به تولید بعضی از اقلام داروئی می باشد.

در این بازدید که به مدت ۳ ساعت به طول انجامید اصول GMP کارخانه، خطوط مختلف تولید و نیز آزمایشگاه کنترل کیفیت مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت و نقطه نظرات در خصوص ارتقای فرایند تولید ارائه گردید.

گفتنی است پس از این بازدید دکتر مصدق روند رو به رشد این کارخانه را امیدوارکننده دانست و از مدیران این واحد تولیدی قدردانی کرد.

منبع:پایگاه خبری سازمان غذا ودارو

شرکت توسعه تجارت جلال آراء

سرانجام تلخ با زیبا کننده های بی هویت

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو هشدار داد: فراورده های آرایشی تقلبی که حجمشان هم اندک نیست،معمولاً به‌صورت قاچاق و از مسیرهای غیر رسمی وارد می شوند و مورد تایید سازمان غذا و دارو نیستند.
# دکتر مصطفی اسماعیلی رئیس اداره آرایشی بهداشتی سازمان غذا و دارو در گفت و گو با ایفدانا، اظهار کرد: محصولات دارای مجوزی که از مسیرهای قانونی وارد کشور شده‌اند حتما از اعتبار کافی و وافی برخوردارند اما فراورده های آرایشی تقلبی که حجمشان هم اندک نیست، معمولاً به‌صورت قاچاق و از مسیرهای غیر رسمی وارد می شوند. و ارزان‌ بودن قیمت آن به‌دلیل پرداخت نکردن عوارض گمرکی باشد اما هیچ تضمینی برای دارا بودن کیفیت یا سلامت در موردشان وجود ندارد

وی افزود: اینکه چگونه این فراورده ها حمل شده است یا در کجا انبار شده اند خود شبهات اساسی ای است که در مورد ماهیت این فراورده ها وجود دارد.

این مقام مسئول گفت: تقلب در فراورده های آرایشی و بهداشتی عموما بصورت الصاق برچسب تقلبی روی محصول غیرمعتبر یا بسته بندی آن به شیوه ای که شبیه نمونه اصل جلوه کند است.

دکتر اسماعیلی تاکید کرد: یک محصول تقلبی را با هر ماده‌ای که به ماده اصلی مشابهت داشته باشد می‌توان ساخت و این کار صرفا مشمول لوازم ‌آرایشی و بهداشتی هم نیست و در بسیاری از محصولات امکانش وجود دارد.

وی عنوان کرد: تقلب در محصولات آرایشی می‌تواند بگونه ای باشد که مثلاً ماده مؤثر لازم، همانند نرم‌کننده یا ترمیم‌ کننده در محصول به‌کار نرفته باشد. یا محصول تاریخ‌مصرف گذشته را به‌عنوان محصول قابل‌مصرف قالب کنند، همچنین این یک مورد است که این مواد، خاصیتی را که از آن انتظار می‌رود نداشته باشد مورد بدتر آسیب های جدی ایست که می تواند متوجه سلامت افراد شود.

رئیس اداره آرایشی بهداشتی سازمان غذا و دارو ادامه داد: بیشترین عوارضی که از استعمال مواد تقلبی از مراجع ذیصلاح گزارش‌شده دررابطه با مواد تزریقی مانند بوتاکس و ژل است.

وی بیان کرد: مصرف بوتاکس تقلبی گسترده است اما توزیع آن ازطریق دست‌فروشان اتفاق نمی‌افتد بلکه بازاریابان آنها با مطب پزشکان تماس گرفته و درب مطب تحویل به آنها تحویل داده می‌شود.

دکتر اسماعیلی گفت: در چنین مواقعی اگر محصول معتبر به مصرف‌کننده آسیب وارد کرده باشد، ما واردکننده و تولیدکننده آن را می‌شناسیم و می‌توانیم قضیه را مورد پیگیری قرار دهیم و متخلفان را به دادگاه احضار کنیم اما محصول قاچاق هیچ نوع پیگیری راه حلی در پی ندارد؛ چراکه تولیدکننده و واردکننده آن مجهول است.

این مقام مسول در سازمان غذا و دارو در پایان افزود: دررابطه با محصولاتی مانند ریمل، خط چشم، رژ لب و غیره که مصرف روزانه دارند گرچه معمولاً شکایتی گزارش نمی‌شود. اما یکی از ایرادات اصلی آن این است که خاصیتی را که از محصول انتظار می‌رود مشاهده نمی شود ؛ مثلاً کرم اثر نرم‌کنندگی نادر در این صورت سرمایه های اقتصادی زیادی تلف می شود اما از این بدتر عوارضی مثل ایجاد التهاب یا حساسیت پوستی است که ممکن است کار را به سرانجام های تلخ بکشاند.

منبع:پایگاه خبری سازمان غذا ودارو

شرکت توسعه تجارت جلال آراء

۳ میلیون و ۳۰۰ هزار مرگ در جهان، ارمغان شوم مشروبات الکلی/ سازمان غذا و دارو تنها متولی نظارت بر تولید الکل طبی

رئیس اداره مواد و داروهای تحت کنترل سازمان غذا و دارو، تاکید کرد: ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار مرگ در جهان، ارمغان شوم مشروبات الکلی است، همچنین سازمان غذا و دارو تنها متولی نظارت بر تولید الکل طبی در کشور است.
#دکتر سعدالله پرویزی رئیس اداره مواد و داروهای تحت کنترل سازمان غذا و دارو در گفت و گو با ایفدانا، اظهار کرد: پدیده شوم قاچاق کالا مشکلات بسیاری را برای دولت ها و مردم ایجاد کرده است که در کالاهای سلامت محور منجر به بروز بیماریهای مختلف بین جوامع انسانی شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از محصولاتی که بصورت قاچاق وارد کشورهای مختلف و البته کشور ما می شود مشروبات الکلی است، افزود: آمار بالای بیماری ها و خطرات حاصل از مصرف مشروبات الکلی قاچاق در حدی است که طبق آمار منتشر شده سازمان بهداشت جهانی یک سوم بیماریهای قلبی و عروقی و دیابت ناشی از مصرف الکل است که این مصرف بنابر همان آمار مذکور سالانه سبب مرگ ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در جهان می شود.

این مقام مسئول گفت: متولی نظارت بر تولید الکل های طبی در کشور ایران صرفا سازمان غذا و داروست که در یکی دوسال اخیر با شدت عمل و سختگیری هایی که در مبحث PMS یا همان کنترل کیفیت محصول در سطح عرضه انجام شده است اطمینان به کیفیت این قبیل فراورده ها بیش از پیش شده است.

دکتر پرویزی بیان کرد: توزیع این الکل ها نیز با هدف جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی و پیشگیری از خطرات بر اساس ضوابط و بنا بر مصارف شخصی و صنعتی صرفا با ارائه حواله و از طریق مراکز درمانی، بیمارستانها و داروخانه ها امکان پذیر است.

وی عنوان کرد: از آنجا که سلولهای مغز جز سلولهایی در بدن هستند که که ترمیم آنها براحتی ممکن نیست، الکل موجب کوچک شدن مغز اختلال در حافظه و در افراد مسن الزایمر می شود.

دکتر پرویزی خاطرنشان کرد: اگر مقدار و ناخالصی تولید شده در مشروبات الکلی تقلبی و دست ساز ۳ تا۴ میلی لیتر باشد می تواند موجب کوری و یا حتی مرگ مصرف کننده شود.

وی در پایان گفت: مسمومیت با مشروبات الکلی دست ساز با علائمی مانند کاهش سطح هوشیاری، بدحالی، تهوع، استفراغ و گاهی تشنج همراه است و در صورت عدم درمان بموقع، احتمال آسیب شدید کلیه ها، از دست رفتن کامل بینایی به دلیل آسیب به قرنیه و عصب چشم، وجود دارد.

منبع پایگاه خبری سازمان غذا ودارو

شرکت توسعه تجارت جلال آراء

بیماران کبدی و مبتلایان به فشارخون پایین، از مصرف زیاد شنبلیله پرهیز کنند

کارشناس فرآورده های طبیعی، سنتی و مکملهای دانشگاه همدان، به کاهش مصرف شنبلیله در بیماران کبدی و مبتلایان به فشار خون پایین تاکید کرد.
به گزارش ایفدانا – به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان، دکتر پریسا روحانی اظهار کرد: افراد مبتلا به بیماری های کبدی، زخم های پپتیک، کاهش فشار خون شدید به دلیل وجود نیکوتینیک اسید باید از مصرف شنبلیله پرهیز کنند.

وی، موارد مصرف شنبلیله رابه عنوان نرم کننده، مصرف موضعی برای درمان جوش، سلولیت، زخم های ساق پا، اگزما، سرفه مزمن، برونشیت، محرک ترشح شیر در مادران شیرده، به صورت چای برای التهاب معده را در طب سنتی برشمرد.

دکتر روحانی افزود: افراد می توانند به منظور کاهش قند خون، کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید، مصرف خوراکی دانه ها برای درمان بی اشتهایی، مصرف موضعی به صورت ضماد برای التهاب موضعی از این گیاه استفاده کنند.

کارشناس فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکملها، سمیت‌کبدی، درماتیت‌تماسی، گرگرفتگی، خس‌خس، چشمان اشک آلود، خواب رفتگی، آنژیو ادم، نفخ شکمی، اسهال، خونریزی و کبودی را از عوارض جانبی مصرف این گیاه بیان کرد.

دکتر روحانی با اشاره به ممنوع بودن مصرف زیاد این گیاه در دوره بارداری گفت: گیاه شنبلیله در طب سنتی برای القای ترشح شیر در مادران شیرده به کار می رود اما در زمینه بی خطر بودن آن اطلاعاتی در دست نیست.

وی افزود: مصرف گیاه در مقدار کم در طب سنتی برای کاهش نفخ نوزادان و کودکان توصیه می شود.

منبع:پایگاه خبری سازمان غذا ودارو

شرکت توسعه تجارت جلال آراء

مشاوره دارویی از طریق ارتباط با شماره های “۱۴۹۰ ” و ” ۱۹۰ ” /فعالیت ۴۰ مرکز در سراسر کشور

دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و داروگفت: مراکز اطلاع رسانی دارو و سموم، ارائه دهنده نوعی خدمات مشاوره‌ای در مورد داروها و سموم هستند که مخاطبان می‌توانند با شماره گیری ۱۴۹۰ و یا ۱۹۰ ، می توان به مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم همان منطقه دانشگاهی متصل شد و از مشاوره دارویی از طریق تلفن بهره برد.
خانم دکتر یسنا بهمنش، دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو ” ایفدانا ” گفت: مراکز اطلاع رسانی دارو و سموم(DPIC) ارائه دهنده نوعی خدمات مشاوره‌ای در مورد داروها و سموم هستند که مخاطبان می‌توانند از طریق یک خط تلفن با آن تماس بگیرند.

وی افزود: تعداد مراکز اطلاع رسانی داروها و سموم تا سال ۱۳۹۵‏، بیش از ۴۰ مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم دانشگاهی در کشور مشغول به فعالیت می باشند. تمامی این مراکز در حال حاضر با دو شماره ۱۴۹۰ و همچنین ۱۹۰ و برخی ازآنها علاوه بر شماره های یاد شده با شماره ای مستقل، پاسخگوی تماسهای مردم و گروه پزشکی می باشند.

دکتر بهمنش اظهار داشت: هموطنان در سراسر کشور با شماره گیری ۱۴۹۰ و یا ۱۹۰ ، می توان به مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم همان منطقه دانشگاهی متصل شد و از مشاوره دارویی از طریق تلفن بهره برد. علاوه بر تهران، چند دانشگاه سطح یک هم فعالیت شبانه روزی دارند و بقیه مراکز از ۸ ساعت تا ۱۲ ساعت در روز ارائه خدمت می نمایند.

وی ادامه داد: مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم در مورد، نحوه مصرف صحیح داروها، تداخل داروها و مواد غذایی، عوارض جانبی ناشی از مصرف داروها، سازگاری و نحوه اختلاط داروهای تزریقی، مصرف داروها در دوران بارداری و شیردهی، مسمومیت با دارو، سموم، مواد شیمیایی، گیاهان سمی، گزیدگی ها و گازگرفتگی ها آماده پاسخگویی به پرسش های شهروندان می باشد.

منبع:پایگاه خبری سازمان غذا ودارو